Ρολάρει με Κόντε η Τότεναμ

PREMIER LEAGUΕ-14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

TOTENAM-ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: 2-0

Γήπεδο: Tottenham Hotspur Stadium

Η Τότεναμ επικράτησε με 2-0 της Μπρέντφορντ, έφτασε τις δύο σερί νίκες και βρέθηκε στο -2 από την τετράδα, έχοντας μάλιστα κι ένα ματς λιγότερο!

Στο 6ο λεπτό ο Φερνάντεθ έσωσε μετά από διαγώνιο σουτ του Λούκας Μόουρα από δεξιά, ενώ στο 12’ ο Σον σέντραρε από αριστερά, ο Γιάνσον έδιωξε πάνω στον Κανός και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Μπρέντφορντ για το 1-0.

Στο 21’ μετά  από εκτέλεση φάουλ του Σον από τον άξονα, ο Ντάιερ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Φερνάντεθ ήταν σε σωστή θέση και μπλόκαρε ενώ στο 28’ το μακρινό σουτ του Εμπεουμό πέρασε λίγο έξω. Στο 36’ ο Σον δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Φερνάντεθ έπεσε και πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση ενώ στο 37’ είπε όχι και σε κοντινό σουτ του Χόιμπιεργκ από τα δεξιά.

Στο 45ο λεπτό ο Σάντσεθ πήρε την κεφαλιά από κοντά αλλά αστόχησε ενώ στο 49’ ο Φερνάντεθ πραγματοποίησε νέα απίθανη επέμβαση σε σουτ του Κέιν.

Στο 51’ ο κίπερ της Μπρέντφορντ είπε όχι και σε κεφαλιά του Σάντσεθ ενώ στο 53’ το σουτ του Χόιμπιεργκ σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ. Στο 63’ ο Γιορίς είπε όχι σε προσπάθεια του Τόνεϊ ενώ στο 65’ ο Κέιν άνοιξε αριστερά στον Ρεγκιλόν, εκείνος έκανε το γύρισμα και ο Σον πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 2-0.

Στο 84ο λεπτό ο Γιορίς έσωσε μετ τα πόδια μετά από σουτ του Τόνεϊ.

TOTENAM: Γιορίς, Σάντσεθ, Ντάιερ, Ντέιβις, Έμερσον (83’ Τανγκανγκά), Χόιμπιεργκ, Σκιπ, Ρεγκιλόν, Λούκας Μόουρα (76’ Γουίνκς), Σον (87’ Μπερχβάιν), Κέιν

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Φερνάντεθ, Γκουντ, Γιάνσον, Πίνοκ, Κανός (70’ Γένσεν), Γιάνελτ (70’ Βισά), Ονιεκά (56’ Μπαπτίστ), Νόργκααρντ, Εμπεουμό, Χένρι, Τόνεϊ.