Ατλέτικο Μαδρίτης – Εσπανιόλ 3-1: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή

Η Ατλέτικο κέρδισε με ανατροπή με 3-1 την Εσπανιόλ και επέστρεψε στις νίκες ύστερα από δύο ισοπαλίες.

Η Ατλέτικο δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο και επιβλήθηκε με ανατροπή με 3-1 της Εσπανιόλ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πολύ ωραίο σουτ του Νταρντέρ στο 38’, όμως η απάντηση ήρθε με τον Κορέα στο 1’ των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Ο Κορέα ήταν εκείνος που έκανε το 1-1, με τη φάση με εξετάζεται από τον VAR και το γκολ να μετράει κανονικά. Ο Μοράτα στο 58’ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους ροχιμπλάνκος, με τον Κόκε να κάνει το τελικό 3-1 στο 91’.

Ατλέτικο (Ντιέγκο Σιμεόνε): Ομπλάκ, Τρίπιερ, Ερμόσο, Φελίπε, Σαούλ, Τόμας, Ερέρα, Κόκε, Κορέα (89’ Γιορέντε), Μοράτα (80’ Ντιέγκο Κόστα), Βιτόλο (75’ Λεμάρ)

Εσπανιόλ (Πάμπλο Ματσίν): Λόπεθ, Βίκτορ Γκόμεθ, Νάλντο (18’ Ντιντάκ Βιλά), Εσπινόσα, Νταβίντ Λόπεθ, Ρόκα, Βίκτορ Σάντσεθ (72’ Μελέντο), Γου Λέι (59’ Καμπουθάνο), Νταρντέρ, Φερέιρα

πηγή: gazzetta.gr