Γκέλα για τη Νάπολι, γκολ ο Μανωλάς (VIDEO)

Στο 1-1 κόλλησε η Νάπολι στην έδρα της Μπολόνια.

Στο 7ο μόλις λεπτό, μετά από κόρνερ του Πολιτάνο, ο Μανωλάς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τη Νάπολι ενώ στο 21’ ο Έλληνας αμυντικός άγγιξε το 2ο γκολ και πάλι με κεφαλιά. Στο 22’ ακυρώθηκε γκολ του Εμπαγέ και στο 27’ ο Σκορούπσκι είπε όχι σε σουτ του Λοσάνο όπως έκανε και στο 29’ σε προσπάθεια του Πολιτάνο.

Στο 38ο λεπτό, το σουτ του Λοσάνο κόντραρε στον Εμπαγέ και κατέληξε κόρνερ, ενώ στο 50’ το σουτ του Εμπαγέ κόντραρε και πέρασε έξω.

Στο 52 η Μπολόνια έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Εμπαγέ και πάλι και στο 57’ η Νάπολι απείλησε με τον Λοσάνο.

Στο 64ο λεπτό το σουτ του Ντομίνγκες έξυσε τα δοκάρια του Μερέτ και στο 66’ ακυρώθηκε γκολ του Παλάσιο αλλά στο 80’ ο Μπάροου με άψογο πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1. Στο 85’ ο Μερέτ έσωσε το σουτ του Παλάσιο και από το κόρνερ ο Μπάροου έχασε κι άλλη ευκαιρία ενώ στο 90+3’ η Μπολόνια είχε και δοκάρι με τον Ντανίλο.

Στην κόντρα ο Μέρτενς από ιδανικό σημείο, έστειλε την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντανίλο, Μεδέλ (78’ Πόλι), Εμπαγέ (84’ Ντένσβιλ), Παλάσιο, Ντομίνγκες (78’ Μπάλντουρσον), Τομιγιάσου, Κρέιτσι (65’ Ντάικς), Σοριάνο, Όλσεν (65’ Ορζολίνι), Μπάροου

ΝΑΠΟΛΙ: Mερέτ, Ντι Λορέντζο, Μανωλάς, Μακσίμοβιτς, Χισάι, Ελμάς (69’ Ρουίθ), Ντέμε, Ζιελίνσκι (83’ Άλαν), Πολιτάνο (61’ Καγιεχόν), Μίλικ (69’ Μέρτενς), Λοσάνο (61’ Ινσίνιε)

πηγή: aek365.org