Κατρακύλα για τη Νάπολι (VIDEO)

Οι «παρτενοπέι» κόλλησαν στο 0-0 με την Τζένοα και μετρούν τέσσερα διαδοχικά ματς χωρίς νίκη.

SERIE A’-12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΑΠΟΛΙ-ΤΖΕΝΟΑ: 0-0

Γήπεδο: Σαν Πάολο

Στο 0-0 κόλλησε η Νάπολι κόντρα στην Τζένοα, έμεινε για 4ο διαδοχικά ματς χωρίς νίκη και πλέον η Ίντερ βρίσκεται 12 βαθμούς μπροστά ενώ η Γιουβέντους έχει αύριο την ευκαιρία να βρεθεί με 13 βαθμούς πάνω από τους «παρτενοπέι».

Στο 2ο μόλις λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Λοσάνο, ενώ στο 16’ ο Ράντου έσωσε μετά από μακρινό σουτ του Ζιελίνσκι και στο 38’ ο Ινσίνιε πέρασε όμορφα στον Καγιεχόν αλλά ο Πάιατς τον έκοψε σωτήρια.

Στο 47ο λεπτό το σουτ του Πάντεβ έξυσε το δοκάρι της Νάπολι και στο 52’ ο Ράντου είπε όχι σε σουτ του Μέρτενς ενώ στο 61’ ο Κουλιμπαλί έσωσε πάνω στη γραμμή μετά από πλασέ του Πιναμόντι. Στο 69’ ο Ράντου και πάλι σταμάτησε το πλασέ του Ρουίθ και στο 86’ ο κίπερ της Τζένοα έδιωξε με τα ακροδάχτυλα το σουτ του Ελμάς.

ΝΑΠΟΛΙ: Οσπίνα, Κουλιμπαλί, Μακσίμοβιτς, Χισάι (84’ Λουπέρτο), ΝτιΛορέντζο, Ζιελίνσκι, Ρουίθ, Μέρτενς, Καγιεχόν (60’ Γιορέντε), Ινσίνιε (66’ Ελμάς), Λοσάνο.

ΤΖΕΝΟΑ: Ράντου, Σαπάτα, Άνκερσεν, Σένε, Ρομέρο, Λεραγκέρ, Κασάτα (88’ Ραντοβάνοβιτς), Πάιατς, Πιναμόντι, Πάντεβ (80’ Κλεονίζε), Αγούδελο (90+5′ Γκιλιόνε)