Η αναφορά της ΑΕΚ στον αποκλεισμό

Μέσα απο την επίσημη της σελίδα, η ΑΕΚ κάνει αναφορά στο παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ.

Δείτε τι αναφέρει:

Τον αποκλεισμό από την συνέχεια του Κυπέλλου γνώρισε η ομάδα μας, μετά την ισοπαλία 3-3 στον επαναληπτικό προημιτελικό με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ στο AEK ARENA.

Mετά το αναγνωριστικό πρώτο 15λεπτο η ομάδα μας ανέλαβε στην συνέχεια την πρωτοβουλία των κινήσεων και αφού πρώτα απείλησε με τον Hevel, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γιάννου να σκοράρει με προβολή μετά την μπαλιά του Hevel και την κεφαλιά του Catala. Η ομάδα μας έψαξε και το δεύτερο γκολ και το πλησίασε σε μεγάλη φάση με τον Aquino, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν κόντρα στην ροή του αγώνα με τον Vidigal στο 37ο λεπτό, ενώ η ομάδα μας απείλησε και με τον Γιάννου στο 43ο λεπτό.

H ομάδα μας προσπάθησε με υπομονή και επιμονή να φτάσει στο δεύτερο γκολ και τα κατάφερε στο 64ολεπτό, όταν ο Florian εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Igor από τον Facchnetti. Η ομάδα μας προσπάθησε κυρίως να διαφυλάξει το υπέρ της προβάδισμα στο σκορ και παράλληλα απείλησε και με τρίτο γκολ με τον Truyols (84’). Τελικά στο 89ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και με τον Νatel να εκτελεί εύστοχα ισοφάρισαν σε 2-2. Το παιχνίδι δεν τελείωσε εκεί, καθώς στο 92ο λεπτό ο Εφραίμ πέτυχε το 2-3 και στο 94ο λεπτό ο Catala με κεφαλιά το 3-3, με την ομάδα μας να μην μπορεί στον ελάχιστο χρόνο που απέμεινε το τέταρτο γκολ.