Ισόπαλο το πρώτο φιλικό της Ανόρθωσης στην Ολλανδία (pics)

Στο ισόπαλο 1-1 έληξε ο πρώτος φιλικός αγώνας της Ανόρθωσης επί Ολλανδικού εδάφους κόντρα στην Go Ahead Eagles. Η ομάδα της Αμμοχώστου προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με γκολ του Σελίν ενώ η ομάδα της Ολλανδίας ισοφάρισε στο 43ο λεπτό με τον Bannink.

Η ενημέρωση από την Ανόρθωση:

80′: Σουτ μέσα από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος σώζει σωτήρια και απομακρύνει τον κίνδυνο

76′: Δοκάρι για την ομάδα μας! Εξαιρετική ενέργεια του Κοφί, ο οποίος πέρασε δύο αντιπάλους, έκανε το σουτ, τραντάζοντας το δοκάρι

72′: Ο Πηλέας αντικαθιστά τον Σελίν

70′: Οι Σωτηρίου, Χατζηπασχάλης και Παπαδόπουλος αντικαθιστούν τους Σίλντενφελντ, Βργκοτς και Λόρια

55′: Οι Π. Αρτυματάς και Ιωάννου αντικαθιστούν τους Ράγιος και Μαργκάσα

51′: Καλή ατομική προσπάθεια από τον Κατσαράβα από τα δεξιά, με το σουτ του να βρίσκει σε αμυνόμενο και να καταλήγει σε κόρνερ

Οι Στυλιανού, Κ. Αρτυματάς, Κοφί, Χατζηβασίλης και Κατσαράβα πέρασαν σαν αλλαγή αντί των Γκαλίτσιο, Νταουσβίλι, Βασιλακάκη, Εγγλέζου και Ντούρις

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44′: Η Go Ahead Eagles ισοφαρίζει σε 1-1. Στην φάση που χάθηκε η μπάλα φάνηκε να υπάρχει φάουλ στον Μαργκάσα, ο διαιτητής της αναμέτρησης ωστόσο είχε αντίθετη άποψη. Στην εξέλιξη της φάσης ο Λορια νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον αντίπαλο ποδοσφαιριστή

36′: Καλή στιγμή για την Go Ahead Eagles, με μια κοντινή κεφαλιά να καταλήγει μόλις έξω

25′: Δοκάρι για την Go Ahead Eagles μετά απο μακρινό σουτ

19′: ΓΚΟΛ! Ο Σελίν με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος ανοίγει το σκορ

18′: Άλλη μια σωτήρια επέμβαση από τον Λόρια, ο οποίος ενστικτωδώς και πάνω στη γραμμή έδωσε την ομαδα μας

16′: Παραλίγο το 1-0 για την Go Ahead Eagles, με τον Λόρια να σωζει εντυπωσιακά το ψηλοκρεμαστό σουτ που επιχειρήθηκε από αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

12′: Σουτ του Ράγιος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κτύπησε σε αντίπαλο και πέρασε λίγο έξω.

7′:Τεράστια χαμένη ευκαιρία για Ανόρθωση. Ο Ράγιος βρήκε εξαιρετικά τον Ντούρις πίσω από την άμυνα, ο δεύτερος πέρασε τον τερματοφύλακα, πήγε κάπως πλάγια, με το πλασέ που επιχείρησε να καταλήγει ελάχιστα έξω.

-Έναρξη αγώνα.

Η εντεκάδα της Ανόρθωσης:  Λόρια, Γκαλίτσιος, Σίλντενφελντ, Εγγλέζου, Ράγιος, Βασιλακάκης, Νταουσβίλι, Ντούρις, Βργκότς, Μαρκάσα, Σελίν.