ΤΑΜΑΡΙ… πάνω στην ώρα!

Το ΑΠΟΕΛ επέστρεψε στις νίκες στον αγώνα με την Πάφο μετά από δύο διαδοχικές ισοπαλίες με ΑΕΚ και Απόλλωνα και αυτό είναι το πιο σημαντικό για τους «γαλαζοκίτρινους».

Η ομάδα του Τόμα Ντολ έπαιξε καλό ποδόσφαιρο σε κάποια διαστήματα, πέτυχε τρία γκολ και έδειξε ότι με την ποιότητα που έχει είναι ικανή να καθαρίζει εύκολα αυτά τα παιχνίδια ακόμα κι αν έχει κάποιο διάστημα μέσα στο ματς που δεν είναι καλή όπως έγινε σήμερα μετά το 1-0 κάτι το οποίο σημείωσε στις δηλώσεις του ο προπονητής.

Από εκεί και πέρα αυτό που αξίζει ιδιαίτερης αναφοράς στο παιχνίδι με την Πάφο είναι η απόδοση του Μούσα Αλ Τάμαρι. Ο Ιορδανός ήταν πολύ καλός μετά από αρκετό καιρό.

Πέτυχε το πρώτο του γκολ μετά τις 13 Απριλίου, ενώ κατέγραψε το πρώτο 90λεπτο, μετά τις 20 Αυγούστου. Έδωσε επίσης την ασίστ στο πρώτο γκολ που πέτυχε ο Χαλένιους.

Σε μια πολύ σημαντική χρονική περίοδο είναι ενθαρρυντική η παρουσία του Τάμαρι. Ας μην ξεχνάμε ότι το ΑΠΟΕΛ έχει την Πέμπτη το καθοριστικό παιχνίδι με την Ντουντελάνζ για το Γιουρόπα Λιγκ και στη συνέχεια ακολουθεί το ντέρμπι με την Ομόνοια για το πρωτάθλημα.

Στα θετικά καταγράφεται ασφαλώς και η επιστροφή του Τόμας Ντε Βινσέντι μετά από δύο μήνες. Ήταν αρκετά καλός στα 65 λεπτά που αγωνίστηκε.

Είναι γεγονός ότι το ΑΠΟΕΛ με Τάμαρι και Ντε Βινσέντι στα καλά τους τους αλλάζει επίπεδο. Και ο κόσμος ελπίζει ο σημερινός αγώνας με την Πάφο να ήταν μόνο η αρχή.