«Σφράγισε» εισιτήριο με ανατροπή η Καρμιώτισσα

Την πρόκριση της στην επόμενη φάση του κυπέλλου πανηγυρίζει η Καρμιώτισσα επί του Εθνικού μετά την νίκη της με 3-1 μέσα στο «Δασάκι» και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου αγώνα όπου επικράτησε η Καρμιώτισσα.

Ο Εθνικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και βρήκε κάποιες καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. Στο 11’ ο Κυπριανού έκανε ένα σουτ όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία και δύο λεπτά αργότερα, ο Θεράποντος μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ όμως ο Πιερή απόκρουσε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

Σταδιακά η Καρμιώτισσα ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 33’ άλλαξαν τα αριθμητικά δεδομένα αφού ο Ιωάννου του Εθνικού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μετά την αποβολή η Καρμιώτισσα ανέβαινε περισσότερο στην επίθεση και στο 35’ έχασε μια καλή στιγμή με τον Μασίνουα να κάνει τη κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαττή όμως η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από την εστία του Λοΐζου.

Στην επανάληψη η Καρμιώτισσα έχασε τεράστια ευκαιρία στο 48’. Ο Παναγίδης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Μασίνουα, αυτός έκανε το σουτ από πολύ κοντά όμως η μπάλα κατέληξε στο κάθετο δοκάρι και μετά έφυγε έξω.

Στο 65’ ο Εθνικός αν και με δέκα παίκτες κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Έγινε η μπαλιά στην περιοχή, και ο Κυπριανού αμαρκάριστος, έκανε το σουτ, νίκησε τον Πιερή και έγραψε το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα η Καρμιώτισσα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με ένα όμορφο σουτ του Θανέλλα Ταξιάρχη ενώ στο 77’ ο Μασίνουα με τελείωμα εντός περιοχής νίκησε το Λοΐζου και έγραψε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 92’ ο Ηλίας Βαττής με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-1 για την Καρμιώτισσα και σφράγισε το εισιτήριο πρόκρισης.

Το φιλμ του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

92′ ΓΚΟΟΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Βαττή με σουτ μέσα από την περιοχή και 3-1.

3 λεπτά καθυστερήσεις

86′ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Πάντος έξω, Γενεθλίου μέσα

81′ Αλλαγή για τον Εθνικό. Κυπριανού έξω, Καπαρτής μέσα

77′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Καρμιώτισσα. Σέντρα του Πιερή, ο Μασίνουα με ένα εξαιρετικό τελείωμα νίκησε το Λοΐζου και έκανε το 2-1.

75′ ΓΚΟΟΟΛ για την Καρμιώτισσα. Ο Ταξιάρχης με σουτ απ΄οτο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έγραψε το 1-1

72′ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Παναγίδης έξω, Κ. Πιερή μέσα

70΄Κίτρινη στον Κουσιάππα

69′ Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Μαραθωνίτη να μην μπορεί να σκοράρει αφού ο Οζίας έκοψε στη γραμμή

66′ Κίτρινη στον Κυπριανού, γιατί έβγαλε τη φανέλα στον πανηγυρισμό του

65′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Εθνικό. Ο Κυπριανού με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Πιερή και έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους

64′ Αλλαγή για τον Εθνικό. Μωυσέως έξω, Χριστοφή μέσα

61′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Χριστοφή έξω, Μάρκου μέσα

53′ Αλλαγή για τον Εθνικό. Παπαγεωργίου έξω, Χ. ΚΚονέ μέσα

48′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Μασίνουα από πολύ κοντά έκανε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και έφυγε έξω

-Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+2′ Σουτ του Ταξιάρχη, πάνω από τα δοκάρια του Λοΐζου

3 λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων

35΄Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Βαττή, κεφαλιά του Μασίνουα, πάνω από την εστία η μπάλα

33′ Δεύτερη κίτρινη στον Ιωάννου και αποβάλλεται

33΄Φάουλ σε καλό σημείο για την Καρμιώτισσα

23΄ Κίτρινη στον Ιωάννου

20΄ Σουτ από τον Θεράποντος, μπλοκάρει ο Πιερή

13′ Ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Θεράποντος έκανε το σουτ, ο Πιερή απόκρουσε σε κόρνερ

11′ Καλή φάση για τον Εθνικό. Σουτ του Κυπριανού πέρασε παράλληλα από την εστία η μπάλα

5′ Ένα σουτ από τον Παναγίδη, άστοχο