Συναρπαστικό ματς με 4 γκολ και κόκκινη στο Μακάρειο

Συναρπαστικό παιχνίδι στο Μακάρειο ανάμεσα σε Δόξα και Ένωση. Το τελικό 2-2, αφήνει δυσαρεστημένη την Δόξα που έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 32’. Στην Ένωση που ήθελαν τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι, όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα, δεν είναι και άσχημο αποτέλεσμα η ισοπαλία. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 ποδοσφαιριστές από το 32΄λόγω αποβολής του Αμπαρτζουμιάν.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Άρχισε το παιχνίδι.

2′ Ο Ζάρατε εκτέλεσε το φάουλ, ο Φυτανίδης έπιασε την γυριστή κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει λίγο πιο δεξιά από το δοκάρι της εστίας του Γκρεμσλ.

13′ Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά του Ζάρατε, έκανε το σουτ ο Κυριάκου από το ύψος της μικρής περιοχής, έδιωξε ο Γκρεμσλ.

17′ Ο Μπατέν πέρασε τον Πέτρου από πλάγια θέση, έκανε το πλασέ που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

30′ Ο Ιβάν Κάρλος μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω.

32′ Πολύ δυνατό τάκλιν του Αμπαρτζουμιάν πάνω στον Αρτάμπε και ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε τον παίκτη των φιλοξενουμένων.

36′ ΓΚΟΛ για την Ένωση με τον Ριέρα. Σουτ του Αντωνίου, ασταθώς ο Γκρεμσλ που έδωσε την ευκαιρία στον Ριέρα να ξεπεράσει τον Τίνκου και τον Γκρεμσλ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

42′ ΓΚΟΛ για την Δόξα. Σέντρα που έγινε από τα δεξιά, ο Λουίς Κάρλος έκανε τη κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Πέτρου.

56′ ΓΚΟΛ για την Ένωση. Ο Πίττας έκανε ατομικό ενέργεια, έφτασε έξω από την μεγάλη περιοχή και έκανε το συρτό διαγώνιο σουτ, κερδίζοντας τον Γκρεμσλ.

61′ ΓΚΟΛ για την Δόξα. Σέντρα του Αλεξάνδρου από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπατέν, η μπάλα στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Πέτρου και στα δίχτυα.

75′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπόλιεβιτς, η μπάλα στη συμβολή των δοκών και έξω.

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Μουκτάρης, Μιτρέα, Αλεξάνδρου, Τίνκου, Μπόλιεβιτς, Αρτάμπε, Κάρλος, Ζατλ, Μπατέν

Στον πάγκο: Λοΐζου, Φερνάντες, Παπαφώτης, Χατζηβασίλη, Παβλόφ, Άδωνη, Σωτηρίου, Νελσίνιο

ΕΝΠ: Πέτρου, Ριέρα, Ενόχ, Ουντόζι, Αμπαρτζουμιάν, Ολίβα, Αντωνίου, Κυριάκου, Φυτανίδης, Μαϊσουράντζε, Πίττας

Στον πάγκο: Πιττάτζιης, Μουλαζίμης, Σερμπάκοφ, Κολοκούδιας, Ζάρατε, Κοσμά, Ελευθερίου, Γκλάβινα, Γκοζλάν

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γιώργος Νικολάου (Στέλιος Νικήτα – Όμηρος Τζιωρτζής), 4ος: Αναστάσης Αναστάση, Παρ.: Κώστας Καπιτανής