Τον κέρδισε και τον πλησίασε ο Εθνικός

Με νικητή τον Εθνικό Άχνας άνοιξε σήμερα η αυλαία της 22ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας.

Στο ντέρμπι που έγινε στο Δασάκι νίκησε με 2-1 τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό που γνώρισε την ήττα μετά από 20 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Πιντσέλι και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ηλία πέτυχε το 2-0.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός μείωσε σε 2-1 με τον Ροτζέριο.

Ο Ολυμπιακός προηγείται στη βαθμολογία με 51 βαθμούς και ακολουθεί ο Εθνικός με 46 και αγώνα λιγότερο.

Το LIVE:

– Ξεκίνησε ο αγώνας

– Στo 7′ ο Πιτσέλι με σουτ εντός περιοχής ανοίγει το σκορ!

– Ο Ηλία με εξαιρετικό πλασέ γράφει το 2-0 για τους γηπεδούχους στο 8΄!

– Στο 15΄ του αγώνα παραμένει το 2-0.

-25′ Κίτρινη στρον Πιερμάρ.

-26′ Κίτρινη στον Πιντσέλι.

– Στο 45 ο Ροτζέριο κάνει το 2-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

-46΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βιέρα στην θέση του Παπαγεωργίου.

-58΄ Αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Καπαρτής στην θέση του Παπαγεωργίου.

-61΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Οπόγκ στην θέση του Παχίπη.

-70΄ Διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Γιωργαλλίδη να κρατά την ομάδα του στην διεκδίκηση κέρδους.