Το ΣΗΚΩΣΕ με 8άρα η Ομόνοια!

Την κατάκτηση του κυπέλλου πανηγυρίζει η Ομόνοια, η οποία στον τελικό που έγινε στο ΚΙΤΙΟΝ απέναντι στην ΑΕΚ, επικράτησε με 1-8!

Στο 4ο λεπτό η Ομόνοια πήρε το προβάδισμα με τον Ιωάννου, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2. Στο 7ο λεπτό ο Γκραφτσόφ μετά από συνεργασία με τον Μανώλη έγραψε το 0-3 και έκανε πιο απλό το έργο της Ομόνοιας. Στο 9ο λεπτό ο Μανώλη με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-4.

Στο 14ο λεπτό, η ΑΕΚ μείωσε σε 1-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λειβαδιώτη, ενώ λίγο μετά ο Γκραφτσόφ βρήκε το δοκάρι με την Ομόνοια να χάνει μεγάλη ευκαιρία. Στο 16ο λεπτό ο Ανδρέου έκανε το 1-5 για το τριφύλλι.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 24ο λεπτό, ο Ιωάννου μετά από πάσα του Ανδρέου, έφτασε σε τρίτο προσωπικό γκολ και έκανε το 1-6. Προηγήθηκε ένα καλό σουτ του Βίκτορ αλλά κα ένα δοκάρι με τον Ανδρέου.

Στο 28ο λεπτό ο Πρέα έκανε το 1-7,ακολούθησε δοκάρι της ΑΕΚ με τον Μουντεάν, ενώ στο 32΄ο Βίκτορ μετά από πάσα του Σκαμπύλη έκανε το τελικό 1-8.