ΤΡΟΜΕΡΗ Πετρολίνα ΑΕΚ, τεράστιο διπλό!

Η ΑΕΚ ενημερώνει για το μεγάλο διπλό της Πετρολίνα ΑΕΚ στην Ευρώπη.

Αναλυτικά:

2η αγωνιστική στον όμιλο του FIBA Europe Cup, με την Πετρολίνα ΑΕΚ να αντιμετωπίζει την Jovana CBet εκτός έδρας και να παίρνει σπουδαία νίκη με 87-80.

Η ομάδα μας έκανε το 2 στα 2 στον 3ο όμιλο μετά την νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στην Rostock Seawolves. Tην επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στο Κίτιον την Karhu Basket από την Φινλανδία (Τετάρτη 01/11, 19:00). H ομάδα μας πήρε από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης και έκλεισε τόσο το πρώτο δεκάλεπτο, όσο και το δεύτερο στο +8. Διατήρησε το προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο έκλεισε στο +4. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να πλησιάσουν στο σκορ και να απειλήσουν, διατηρώντας την ψυχραιμία της και προσθέτοντας το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στον όμιλο.

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 35-43, 57-61, 80-87