ΑΝΑΤΡΟΠΑΡΑ με ΤΡΙΑ γκολ μετά το 81΄/ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ από την Ομόνοια

Τεράστια ανατροπή από την Ομόνοια η οποία μέχρι το 81ο λεπτό έχανε με 1-0 αλλά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι (1-3) και να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Στο 26ο λεπτό ο Σαντίκ εκτέλεσε το πέναλτι και άνοιξε το σκορ για την Δόξα, ενώ ο Σεμέδο έκανε το 1-1 στο 81ο λεπτό ενώ στο 86΄ο Ανσαριφάρντ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2!

Στο 92΄ο Κακουλλής κέρδισε πέναλτι (μέσω VAR) αλλά στην εκτέλεση σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι!

Στο 98΄ο Λοίζου έκλεψε την μπάλα και με κενή εστία απο απόσταση πλάσαρε για το 1-3.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 17ο λεπτό είχαμε την πρώτη μεγάλη φάση στον αγώνα με τον Σισκόφσκι από κοντά να αποκρούει σουτ του Κακουλλή, μετά από καλό γύρισμα του Σιπριάνο.

Στο 24΄ η Δόξα σε αντεπίθεση κέρδισε πέναλτι με τον Τρούγιτς για σπρώξιμο του Κούσουλου. Ο Σαντίκ εκτέλεσε και στο 26ο λεπτό έκανε το 1-0 για την Δόξα.

Στο 38΄ο Κακουλλής έφυγε πίσω από τους αμυντικούς αλλά ο Σισκόφκι βγήκε έξω από την περιοχή του και πρόλαβε. 3 λεπτά μετά ο Πούριτς έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, αλλά η μπάλα πήγε στα χέρια του Φαμπιάνο.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στην επανάληψη ο Σωφρόνης Αυγουστή έριξε τον Ανσαριφάρντ στην θέση του Κούσουλου, θέλοντας να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του.

Στο 48΄ο Σαντίκ από εξαιρετική θέση έκανε ένα άστοχο σουτ, ενώ στο 55΄ο Σισκόφκι απέκρουσε εύκολα ένα σουτ του Κακουλλή.

Στο 61΄το σουτ του Σεμέδο από το ύψος της περιοχής πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. 2 λεπτά μετά ο Κακουλλής γύρισε για τον Λοϊζου αλλά το σουτ του έφυγε έξω χάνοντας μια καλή ευκαιρία. Στο 75΄ο Γκλεόφιλο έκανε το σουτ με τον Φαμπιάνο να αποκρούει, ενώ λίγο μετά ο Σισκόφσκι σταμάτησε μια προσπάθεια του Λοϊζου.

Στο 81΄ο Σιπριάνο έκανε το σουτ, ο Κακουλλής πάτησε στον Σεμέδο που από κοντά έκανε το 1-1 για την Ομόνοια.

2 λεπτά μετά ο Σισκόφσκι απέκρουσε σουτ του Κακουλλή.

Στο 84΄ο Σεμέδο κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Στυλιανού.  Ο Ανσαριφάρντ στο 86΄εκτέλεσε το πέναλτι εύστοχα και έβαλε την Ομόνοια μπροστά στο σκορ.

Στο 88΄ο Σεσέροβιτς από καλή θέση έκανε ένα άστοχο σουτ.

Στο 98΄ο Λοίζου έκλεψε και με κενή εστία απο απόσταση πλάσαρε για το 1-3.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Φοφανά (79’Σετσέροβιτς), Τρούγιτς (70’Ναμπί), Σαντίκ (60’Γκλεόφιλο), Αλσέους (70’Τζιέτζιε), Αντωνιάδης, Στυλιανού, Κυριάκου, Πούριτς, Ασάντε (60’Αντουί).

Στον πάγκο: Αντωνίου, Κυριάκου, Τραϊτσέφσκι, Ναμπί, Γκλεόφιλο, Γιαμπερέ, Σετσέροβιτς, Μούσα, Αντουί, Τζιέτζιε.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μάθιους (79’Ζαχαρίου), Σιπριάνο, Σεμέδο, Κακουλλής, Σίμιτς (60’Λοΐζου), Παναγιώτου, Κούσουλος (46’Ανσαριφάρντ), Μίλετιτς, Χαραλάμπους (60’Μπασιρού), Μπεζούς (79’Φράνσον).

Στον πάγκο Ουζόχο, Κυριακίδης, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Κασάμα, Λοΐζου, Φράνσον, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Λανγκ, Προκοπίου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σισκόφσκι, Στυλιανού, Πούριτς / Κακουλλής, Σιπριάνο

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος