Έσπασε την «κατάρα» και ελπίζει σε ανάλογη συνέχεια/Έστειλε μηνύματα ο Αντονίν

Νίκη μετά από 2 μήνες, μετά από 7 ολόκληρα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, γκολ μετά από 6 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις για την Ανόρθωση, η οποία δικαιούται να… σκάσει ένα χαμόγελο μετά την νίκη απέναντι στην Ένωση.

Η «Κυρία» κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποια άλλα αποτελέσματα, κέρδισε μετά από καιρό και ελπίζει πως αυτό το τρίποντο θα φέρει και την ανάλογη αλλαγή ψυχολογίας στην ομάδα.

Η αλήθεια είναι πως η Ανόρθωση έπαιξε πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και στα πρώτα στάδια της επανάληψης. Είχε περισσότερη διάθεση, ένταση και φαντασία, ενώ δημιούργησε αρκετές προϋποθέσεις για περισσότερα γκολ. Δεν είναι υπερβολή να πούμε πως το 1-0 δεν αντιπροσωπεύει την εικόνα του αγώνα.

Σαφώς και θα μπορούσε να ήταν πιο ουσιαστική, αλλά αν σκεφτεί κανείς από που έρχεται η ομάδα, κανείς δεν μπορεί να την αδικήσει τουλάχιστον σήμερα.

Πολύ θετική η πρώτη παρουσία του Αντονίν στο αρχικό σχήμα. Δεν ήταν μόνο το γκολ που έδωσε την νίκη αλλά και η συνολική του απόδοση. Ένιωθε ο αντίπαλος ότι υπάρχει σέντερ φορ στην περιοχή. Ήταν στις φάσεις, πάλεψε, διεκδίκησε, έτρεξε, είχε διάθεση και έστειλε θετικά μηνύματα. Ζητούμενο φυσικά και η συνέχεια. Θετική επίσης και η εμφάνιση του Παρούτη, ενώ και άλλοι ποδοσφαιριστές ήταν ανεβασμένοι.