ΟΛΤΡΑ: «Πριν δύο μήνες τέτοια παιχνίδια… / Ο Άλβες καλύτερος του γηπέδου»

Διαβάστε τι είπε μετά το τέλος του αγώνα στο «Αρένα» μεταξύ της ΑΕΚ και του Άρη ο τεχνικός της ομάδας της Λάρνακας Χοσέ Λουίς Όλτρα.

«Σήμερα δεν είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. Είμαι από την απόδοση και την συμπεριφορά. Κάναμε λάθος, δεχθήκαμε γκολ. Στο 2ο μέρος πιέσαμε, προσπαθήσαμε, αξίζαμε περισσότερα. Σε αυτή την φάση όλα τα κακά που μπορούν να συμβούν γίνονται. Ήμασταν ανώτεροι, μείναμε με παίκτη λιγότερο και ήταν δύσκολο να απειλήσουμε. Αξίζαμε καλύτερο αποτέλεσμα. Καλύτερος παίκτης ο Βανά Άλβες, με δύο τρομερές αποκρούσεις. Όπως και στο σουτ του Γκιούρτσο. Πριν δύο μήνες τέτοια παιγνίδια θα τα κερδίζαμε. Αλλά είμαστε σε αυτή την φάση που δεν μπορούμε να κερδίσουμε γιατί δεν έχουμε την αυτοπεποίθηση και ίσως την τύχη. Χάσαμε την ευκαιρία να τους βάλουμε πίεση, πάμε για το 3 στα 3. Πιθανό να μπορούσαμε να είμαστε πρώτοι. Με τον Απόλλωνα μείναμε με παίκτη λιγότερο από το 6ο λεπτό. Ήταν και η Ευρώπη. Τα πλέι οφ δεν είναι καλά για εμάς. Σήμερα ναι, ήμασταν ανταγωνιστικοί. Όταν τα αποτελέσματα δεν είναι καλά χάνεις σε αυτοπεποίθηση. Παίζαμε μια πολύ καλή ομάδα με καλό προπονητή. Πιο φρέσκοι από εμάς. Έχουμε 13-14 ματς περισσότερα, δεν είμαστε μηχανές. Επηρέασαν πολλά πράγματα. Αξίζαμε περισσότερα σήμερα, δεν επιτρέψαμε στον Άρη να βγάλει πολλές φάσεις. Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες πως μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Όλες οι λεπτομέρειες ήταν εναντίον μας, πχ κόκκινη όταν ανεβήκαμε σε απόδοση. Πριν από δύο μήνες θα το κερδίζαμε το ματς. Ξέρω ότι ο κόσμος δεν θέλει να ακούει αυτή την στιγμή λόγια, δικαιολογίες. Θέλει νίκες. Αλλά δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Με την Πάφο και τον Άρη εκτός έδρας δεν ήμασταν καλοί. Στα άλλα ματς χάσαμε στις λεπτομέρειες».