Δε σηκώνει κεφάλι η Τσέλσι (vid)

Δε λέει να σηκώσει κεφάλι η Τσέλσι η οποία κόλλησε στο 0-0 στην έδρα της Μπόρνμουθ κι έχει μόλις 5 βαθμούς σε ισάριθμα ματς. Πέρα από το αποτέλεσμα αυτό που αποθαρρύνει τον κόσμο της Τσέλσι είναι η ανεμική εικόνα της ομάδας.

Στο 3ο λεπτό ο Νέτο είπε όχι σε σουτ του Γκάλαχερ ενώ στο 13’ η Τσέλσι άγγιξε το γκολ καθώς είχε δοκάρι με τον Τζάκσον.  Στο 18ο λεπτό ο Σάντσεθ έσωσε εντυπωσιακά μετά από προσπάθεια του Ουαταρά εξ επαφής και στο 33’ ήταν η σειρά του Νέτο να πει όχι σε σουτ του Γκάλαχερ.

Στο 51ο λεπτό η Τσέλσι σκόραρε με τον Κόλγουιλ αλλά το γκολ ακυρώθηκε και στο 78’ ο Μπίλινγκ εκτέλεσε συρτά ένα φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή της Τσέλσι με την μπάλα να ξύνει το δοκάρι του Σάντσεθ. Στο 80ο λεπτό ο Σάντσεθ έσωσε με τα πόδια μετά από σουτ του Σολάνκε και στο 83’ ο Νέτο μπλόκαρε την κεφαλιά του Τζάκσον.

Στο 85’ ο Νέτο είπε όχι και σε πλασέ του Πάλμερ από κοντά

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Νέτο, Άαρονς, Κέλι, Κέρκεζ (74’ Σενέσι), Ζαμπάρνι, Κουκ, Κρίστι (89’ Μπρουκς), Ουαταρά (63’ Κλάιφερτ), Μπίλινγκ, Ταβερνιέ (73’ Σινιστέρα), Σολάνκε

ΤΣΕΛΣΙ: Σάντσεθ, Γκούστο, Τιάγκο Σίλβα, Ντισασί, Κόλγουιλ (81’ Τσίλγουελ), Ογκοτσούκβου, Φερνάντες (81’ Μάτσεν), Γκάλαχερ, Μούντρικ (63’ Πάλμερ), Στέρλινγκ, Τζάκσον

Πηγή: aek365.org