Η Γουλβς έκλεισε το σπίτι της Τσέλσι

Σπουδαίο διπλό και μάλιστα με ανατροπή για τη Γουλβς, η οποία πέρασε με 4-2 από την έδρα της Τσέλσι και την καβάλησε στη βαθμολογία.

Στο 2ο λεπτό ο Πέτροβιτς είπε όχι σε κοντινή προβολή του Νέτο ενώ στο 3’ έδιωξε και το φαλτσαριστό πλασέ του Λεμινά και στην κόντρα η Τσέλσι απείλησε με τον Ενκουνκού. Το ματς είχε καλό ρυθμό και στο 8ο λεπτό το σουτ του Πάλμερ κόντραρε κι έφυγε εκτός και στο 20’ ο Καϊσέδο έβγαλε μαγική μπαλιά στον Πάλμερ που από δεξιά πλάσαρε για το 1-0.

Ωστόσο στο 22ο λεπτό ο Κούνια έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Πέτροβιτς για το 1-1. Στο 31’ η κεφαλιά του Γκόμες πέρασε μόλις έξω και στο 43’ Νέτο σέντραρε από δεξιά, ο Αΐτ Νορυί πλάσαρε κα ι η μπάλα βρήκε στον Ντισασί και κατέληξε στα δίχτυα της Τσέλσι για το 1-2.

Στο 47ο λεπτό οι παίκτες του Ποτσετίνο άλλαξαν υπέροχα αλά στο τέλος ο Στέρλινγκ αστόχησε από κοντά και στο 63’ ο Νέτο έκανε φοβερή κούρσα και γύρισμα από δεξιά και ο Κούνια πλάσαρε από το πέναλτι για το 1-3.

Στο 66’ ο Κούνια παραλίγο να πετύχει και το 4ο γκολ των «λύκων» ενώ στο 80’ η Γουλβς κέρδισε πέναλτι και ο Κούνια έκανε το 1-4 από τα 11 μέτρα. Στο 84ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Τιάγκο Σίλβα μείωσε σε 2-4 με κεφαλιά.